Regionale bijeenkomst cliëntenraden Friesland

- 18 mei 2026
- 13:00 - 16:30
- De Pleats, Schoolstraat 82, 9251 ED Burgum
Thema van de bijeenkomst is: “Land van Omzien“.
Doel van de bijeenkomst: kennisnemen van de ontwikkelingen in de (ouderen)zorg en rol van de informele zorg
Na de pauze gaan we met elkaar in gesprek wat dit voor de inzet van de cliëntenraad betekent. Wat kun je ermee, wat komt er op je af en wat betekent dit voor de cliëntenraad.
De (ouderen)zorg is volop in verandering (het is nu al in volle gang, dat maakt het zo belangrijk om er nu al mee aan de slag te gaan); de zorgvraag neemt toe door de dubbele vergrijzing, toename in het aantal mensen met dementie, een krappere arbeidsmarkt, digitalisering en de behoefte onder mensen naar verschillende woonvormen. Daarnaast ontstaan er prachtige initiatieven in buurten en wijken waar mensen zelf het initiatief nemen; de kracht van de samenleving wordt steeds belangrijker. Er ontstaat een nieuw samenspel waarbij de inwoner en zijn leefomgeving centraal staan. Dat betekent wat voor mensen met een zorg- of welzijnsvraag, gemeenten, (zorg) organisaties en cliëntenraden.
Vanuit LOC werken we samen met onze partner-organisaties in de Participatiecoalitie welzijn, zorg en hulp aan Het Land van Omzien: een land waar ieder mens zichzelf kan zijn en van betekenis kan zijn – ook als hij of zij zorg of hulp nodig heeft – en waar zorgorganisaties, instanties en regels daar dienstbaar aan zijn.
Het zorgkantoor in Friesland heeft met het netwerk van ouderenzorgorganisaties een programma opgezet, de zorgzame gemeenschappen.
Tijdens de bijeenkomst zullen beide initiatieven worden toegelicht.
Na de pauze gaan we met elkaar in gesprek wat dit betekent voor de cliëntenraden, en wellicht ook welke informatiebehoefte er nog meer is.
Zorgbelang Fryslân vertelt eerst welke ontwikkeling zij doormaken om nog beter te ondersteunen bij participatievraagstukken.
Programma van de middag
13:30 uur – Welkom door de dagvoorzitter
13:40 uur – Land van Omzien door LOC, Annemarie van der Wal
14:10 uur – Zorgzame gemeenschappen vanuit het Zorgkantoor door Jildou de Jong en Symen Sjoerd de Vries
14:50 uur – Pauze
15:20 uur – Ontwikkelingen vanuit Zorgbelang Fryslân door Klaus Boonstra, interim directeur bestuurder
15:40uur – In gesprek met elkaar over de rol van de cliëntenraden
16:20 uur – Afronding en mogelijkheid tot nazit.
Kosten
Deelname voor LOC leden is gratis. Andere cliëntenraden zijn ook welkom, de kosten voor niet-leden zijn € 45,- per persoon. Is je cliëntenraad nog geen lid van LOC? Bekijk hier de lidmaatschapsvoordelen.
Aanmelden
Klik op onderstaande knop om je aan te melden voor deze bijeenkomst. Indien je onverhoopt niet aanwezig kan zijn bij de bijeenkomst, vragen wij je om dit uiterlijk 48 uur van tevoren te laten weten via loc@loc.nl.
Bij een te late afmelding zijn we helaas genoodzaakt om een factuur te sturen ter hoogte van het tarief voor niet-leden.







