Nieuw: Bewaarkaart adviesrecht profielschets RvB – RvT
Als cliëntenraad wil je dat bestuurders en toezichthouders hun werk doen in het belang van de cliënten. Daarom is het belangrijk om invloed te hebben op wie dat zijn. Dat kan via de profielschetsen voor alle leden van de Raad van Bestuur (RvB) en Raad van Toezicht (RvT).
Adviesrecht
Cliëntenraden hebben vanuit de Wmcz 2018 (art. 7 lid 1 sub f) adviesrecht op de profielschets voor de bestuurder(s) en de raad van toezicht.
LOC maakte een bewaarkaart om cliëntenraden invulling te geven aan het adviesrecht op de profielschets voor de bestuurder(s) en de raad van toezicht. We geven handvatten, tips bij dit adviesrecht, en vragen om over na te denken.
Je kunt de bewaarkaart hier downloaden
Meer weten?
- Neem voor meer informatie en voor al je andere vragen contact op met de Vraagbaak van LOC. Deze is telefonisch bereikbaar van maandag t/m vrijdag van 09:00 tot 17:00 uur op 030 284 3200.
Je kunt ook mailen naar vraagbaak@loc.nl.