Webinar whitepaper Nieuwe manieren van leren en verantwoorden

- 18 november 2025
- 13:00 - 14:00
- Online
Deelnemende zorgorganisaties van de beweging Radicale vernieuwing zijn samen met Zorginstituut Nederland, de inspectie, zorgkantoren en brancheorganisaties op zoek naar alternatieven voor het verantwoorden van kwaliteit. De beweging Radicale vernieuwing is een initiatief van LOC Waardevolle zorg.
Samen creëren zij ruimte om leren en het zichtbaar maken van kwaliteit zó te organiseren, dat het weer waardevol is voor de mensen die zorg ontvangen en zorg verlenen. Iets waar de beweging zich vanaf 2023 nadrukkelijk voor heeft ingezet. Twaalf organisaties die deelnemen aan de vernieuwingsbeweging onderzoeken wat waardevolle manieren zijn om te werken aan kwaliteit, leren en verantwoorden.
De opbrengsten, lessen en inzichten zijn gebundeld in een behulpzame whitepaper; een duidelijke en informatieve beschrijving van een onderwerp of een probleem, aangevuld met inzichten, oplossingen en voorbeelden.
Generiek kompas
Het Generiek kompas ‘Samen werken aan kwaliteit van bestaan’ gaat over kwaliteit van bestaan van mensen met een zorgvraag thuis, in de wijk of in een verpleeghuis. Vertegenwoordigd jouw cliëntenraad deze cliënten? Of heb je op een andere manier te maken met het Generiek kompas en het kwaliteitsbeeld? Dan is deze whitepaper over nieuwe manieren van verantwoorden en rekenschap geven ook interessant voor jou.
Lancering whitepaper 18 november
Op 18 november lanceert de beweging Radicale vernieuwing de whitepaper ‘Nieuwe manieren van leren en verantwoorden’ tijdens een webinar. Wil je erbij zijn? Stuur een mail naar radicalevernieuwing@loc.nl of bel 030 – 207 4067.
Achtergrondinformatie
Alle voorbeelden en kennis in de whitepaper zijn gebaseerd op vier dialoogsessies bij deelnemers aan de vernieuwingsbeweging en een rode dradenbijeenkomst:
> Onze aanpak om te komen tot alternatieven voor leren en het verantwoorden van kwaliteit.
> Dialoog 1: De ‘Samen-Audit’: alternatief voor verplichte indicatoren?
> Dialoog 2: Zelfgekozen manieren van meten van kwaliteit.
> Dialoog 3: Leren en verantwoorden kan breder dan vanuit de zorgorganisatie.
> Dialoog 4: “We moeten het spanningsveld opzoeken”
> Zelf aan de slag met een dialoogbijeenkomst? Door het succes van deze dialoogbijeenkomsten bieden we die nu ook als aparte dienst aan.
> #stopdepaarsekrokodil, onze actie tegen onzinnige bureaucratie!
> Onze eerdere verkenning vanuit de ggz naar ‘Zinvol rapporteren; Waardevol leven!”






